دکتر جواد فقیهی‌پور

(دکتری تخصصی مدیریت منابع انسانی دانشگاه تهران)

آدرس ایمیل          ja.faghihi@ut.ac.ir

آدرس ایمیل     ja.faghihi@gmail.com

 تلگرام   DrFaghihipour@

 واتس آپ   Dr.Javad.Faghihipour

 اینستاگرام Dr.Javad.Faghihipour

مدرس، پژوهشگر و مشاور سازمانی در حوزه مدیریت منابع انسانی و مدیریت رفتار سازمانی هستم. یادگیری موثر و مستمر را به عنوان اصل همیشگی خود در نظر دارم و اعتقاد دارم که مباحث مدیریت منابع انسانی و مدیریت رفتار سازمانی آنقدر درهم تنیده‌اند که جدایی آنها امکانپذیر نمی‌باشد لذا مطالعات و پژوهش‌های خود را با ترکیبی از این دو مقوله، در حوزه جذب و نگهداشت کارکنان در سازمان (برندینگ کارفرما) متمرکز نموده‌ام. البته در کنار این مفاهیم، مقوله برندینگ شخصی را به واسطه علاقه فراوان دنبال می‌نمایم.

از سال ۱۳۹۲ به طور جدی و پیوسته، مطالعات و پژوهش‌های خود را در راستای برندینگ کارفرما و برندینگ شخصی آغاز نمودم. معتقد هستم که برای داشتن کشوری موفق، به سازمان‌های موفق و افراد موفق نیازمندیم و بدون شک، این موفقیت ژنتیکی نیست و یک شبه نیز بدست نمی‌آید که لازمه آن هدفگذاری درست، برنامه‌ریزی، پشتکار و تلاش همه جانبه است.

مباحث برندینگ کارفرما و برندینگ شخصی که به حوزه های مدیریت منابع انسانی، مدیریت بازاریابی و موفقیت شغلی و سازمانی مربوط می شوند، قریب به دو دهه است که در دنیا مطرح گردیده ولی علیرغم اهمیت بالایی که دارند هنوز در کشور ما بطور حرفه ای و تخصصی به آن پرداخته نشده است. لذا علاقه‌مند هستم که در این وب سایت، به تبادل نظر با اساتید، صاحبنظران و سایر علاقه مندان به این موضوعات بپردازم.

محل تولد: سبزوار

محل سکونت: تهران

جزئیات بیشتر …

سوابق تحصیلی:

اخذ مدرک کارشناسی مدیریت دولتی.

اخذ مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، گرایش بازاریابی.

اخذ مدرک دکتری مدیریت منابع انسانی.


تدریس‌های غیرترمیک (سخنرانی و دوره‌های آموزشی سازمانی):

برگزاری دوره آموزشی «رهبری سازمانی» برای اپلیکیشن محتوای صوتی مدیانا در سال ۱۳۹۸ به مدت ۲ ساعت؛ محل برگزاری استودیوی شرکت نواندیشان مدیانا.

برگزاری دوره آموزشی «راهکارهای نهادینه‌سازی انضباط سازمانی» برای فرماندهان دانشگاه علوم انتظامی امین در سال ۱۳۹۸ به مدت ۲ ساعت؛ محل برگزاری دانشگاه علوم انتظامی امین.

برگزاری دوره آموزشی «مدیریت منابع انسانی پیشرفته» برای دانشجویان دوره DBA دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۸ به مدت ۲۰ ساعت؛ محل برگزاری تهران (دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران).

برگزاری دوره آموزشی «مدیریت بازاریابی با رویکردی بر بازاریابی داخلی و خارجی» برای دانشجویان دوره MBA دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در سال ۱۳۹۸ به مدت ۲۰ ساعت؛ محل برگزاری تهران (دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران).

برگزاری دوره آموزشی «آشنایی با روش‌ها و فنون کار با مدیران مافوق» برای مدیران سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای در سال ۱۳۹۷ به مدت ۶ ساعت؛ مجری مرکز آموزش مدیریت دولتی، محل برگزاری تهران (سازمان راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای).

ویدئوکنفرانس با محوریت «اعتماد‌به نفس» برای فرماندهان و مدیران «آموزش ناجا» سراسر کشور در معاونت تربیت و آموزش ناجا در سال ۱۳۹۷؛ محل برگزاری تهران (ستاد فرماندهی ناجا).

برگزاری دوره آموزشی «روانشناسی برخورد با مشتری و مدیریت شکایت مشتری» برای مدیران و کارکنان شهرداری منطقه ۱۹ تهران در سال ۱۳۹۷ به مدت ۱۲ ساعت؛ محل برگزاری تهران (شهرداری منطقه ۱۹).

برگزاری دوره آموزشی «تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری» برای مدیران شرکت بهستان دارو در سال ۱۳۹۷ به مدت ۶ ساعت؛ محل برگزاری تهران (شرکت بهستان دارو).‌

برگزاری دوره آموزشی «سازماندهی و طراحی ساختار سازمانی» برای مدیران و کارکنان شهرداری منطقه ۱۹ تهران در سال ۱۳۹۷ به مدت ۱۲ ساعت؛ محل برگزاری تهران (شهرداری منطقه ۱۹).

برگزاری دوره آموزشی «مدیریت منابع انسانی» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «مدیریت دانش» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه)

برگزاری دوره آموزشی «بازاریابی بیمه در سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر مدیریت منابع انسانی» برای روسای شعب و مدیران اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۷ به مدت ۲ ساعت (جمع‌بندی و ارایه مبتنی بر تکنیک TNB)؛ محل برگزاری تهران (اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران).

برگزاری دوره آموزشی «بازاریابی بیمه در سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر مدیریت منابع انسانی» برای روسای شعب و مدیران اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت (گروه سوم)؛ محل برگزاری تهران (اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران).

برگزاری دوره آموزشی «بازاریابی بیمه در سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر مدیریت منابع انسانی» برای روسای شعب و مدیران اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت (گروه دوم)؛ محل برگزاری تهران (اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران).

برگزاری دوره آموزشی «بازاریابی بیمه در سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر مدیریت منابع انسانی» برای روسای شعب و مدیران اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت (گروه اول)؛ محل برگزاری تهران (اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران).

برگزاری دوره آموزشی «تکنیک‌های مذاکره و نفوذ بر دیگران» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «رفتارشناسی دیسک» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «تفکر سیستمی» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «ارتباطات بین فردی» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «حل مساله و تصمیم‌گیری» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «برنامه توسعه فردی و برنامه توسعه شخصی» برای مدیران میانی شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۷ به مدت ۱۶ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

برگزاری دوره آموزشی «مدیریت استراتژیک با تاکید بر مدیریت منابع انسانی» برای مدیران ارشد و میانی شرکت شیرین عسل؛ فرمانداری اندیمشک؛ پلیمر کرمانشاه؛ پتروشیمی کارون؛ سازمان فنی و حرفه‌ای استان خراسان رضوی؛ سازمان فنی و حرفه‌ای استان خراسان شمالی؛ شرکت آزادراه بندر امام خمینی؛ امور عشایر استان سیستان و بلوچستان؛ شرکت فنی مهندسی کاوش؛ شهرداری خنافره؛ شهرداری و شورای شهر طالخونچه؛ شرکت صراط؛ شرکت آذین افق خوزستان و … در سال ۱۳۹۷ به مدت ۳ ساعت؛ محل برگزاری مشهد (هتل سی‌نور).

سخنرانی با محوریت «برندینگ کارفرما» برای اعضای انجمن مدیریت ایران در سال ۱۳۹۷؛ محل برگزاری تهران (شورای انجمن‌های علمی ایران).‌

برگزاری دوره آموزشی «نظارت و ارزیابی بر فعالیت‌های پژوهشی» برای اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی امین در سال ۱۳۹۷ به مدت ۶ ساعت (گروه دوم)؛ محل برگزاری تهران (دانشگاه علوم انتظامی امین).

برگزاری دوره آموزشی «نظارت و ارزیابی بر فعالیت‌های پژوهشی» برای اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی امین در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت (گروه اول)؛ محل برگزاری تهران (دانشگاه علوم انتظامی امین).

برگزاری دوره آموزشی «مهارت‌های راهنمایی، تدوین و ارزیابی پروپوزال» برای اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم انتظامی امین در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (دانشگاه علوم انتظامی امین).

برگزاری دوره آموزشی «مسئولین دفاتر مدیران» برای مسئولین دفاتر مدیران فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در سال ۱۳۹۷ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه). ‌

برگزاری دوره آموزشی «مسئولین دفاتر مدیران» برای مسئولین دفاتر مدیران شرکت گلدایران در سال ۱۳۹۶ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (شرکت گلدایران).

سخنرانی با محوریت «کدهای اخلاقی و کدهای رفتاری کارکنان» برای شرکت‌کنندگان در دومین کنفرانس ملی فرهنگ سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه خاتم و با همکاری انجمن مدیریت ایران و بانک پاسارگارد در سال ۱۳۹۶؛ محل برگزاری تهران (دانشگاه خاتم).

برگزاری دوره «روش‌شناسی تحقیقات نظری» برای کارکنان سازمان عقیدتی و سیاسی نزاجا در سال ۱۳۹۶ به مدت ۴ ساعت؛ محل برگزاری تهران (سازمان عقیدتی و سیاسی نزاجا).

برگزاری دوره «روش ارزیابی اثربخشی برنامه‌های فرهنگی اداره عقیدتی و سیاسی نزاجا» برای معاونین و مدیران اداره عقیدتی و سیاسی نزاجا در سال ۱۳۹۶ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران (اداره عقیدتی و سیاسی نزاجا).

برگزاری دوره «مدیریت منابع انسانی و بالندگی سازمانی» برای کارکنان شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) در سال ۱۳۹۶ به مدت ۴۰ ساعت؛ محل برگزاری تهران (هتل هویزه).

سخنرانی با محوریت «نشاط سازمانی» برای کارکنان اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۶ به مدت ۳ ساعت؛ محل برگزاری تهران (تالار آبگینه).

برگزاری دوره «فرهنگ سازمانی، رفتار سازمانی و الگوهای رفتاری» برای کارکنان اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۶ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری تهران.

برگزاری دوره «نشاط سازمانی» برای کارکنان اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۶ به مدت ۵۰ ساعت؛ محل برگزاری تهران (اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران).

برگزاری دوره «اخلاق حرفه‌ای» برای کارکنان اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران در سال ۱۳۹۶ به مدت ۵۰ ساعت؛ محل برگزاری تهران (اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران).

برگزاری دوره «رفتار سازمانی» برای مدیران و اساتید دانشگاه امام علی (ع) در سال ۱۳۹۵ به مدت ۱۶ ساعت؛ محل برگزاری تهران (دانشگاه امام علی (ع)).‌

برگزاری دوره «رفتار و فرهنگ سازمانی» برای مدیران منابع انسانی هلدینگ بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۵ به مدت ۱۶ ساعت؛ محل برگزاری تهران (بنیاد مستضعفان).

برگزاری دوره «طرح طبقه‌بندی مشاغل» برای مدیران منابع انسانی هلدینگ بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۵ به مدت ۱۶ ساعت؛ محل برگزاری تهران (بنیاد مستضعفان).

برگزاری دوره «راهبردهای آموزش و توان‌افزایی کارکنان» برای مدیران ارشد و میانی شرکت برق منطقه‌ای سمنان در سال ۱۳۹۵ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری سمنان (شرکت برق منطقه‌ای سمنان).

برگزاری دوره «مدیریت مشارکتی با رویکردی بر نظام پذیرش پیشنهادها» برای مدیران ارشد و میانی شرکت برق منطقه‌ای سمنان در سال ۱۳۹۵ به مدت ۸ ساعت؛ محل برگزاری سمنان (شرکت برق منطقه‌ای سمنان).

برگزاری دوره «ارزیابی عملکرد» برای مدیران منابع انسانی هلدینگ بنیاد مستضعفان در سال ۱۳۹۵ به مدت ۱۶ ساعت؛ محل برگزاری تهران (بنیاد مستضعفان).

برگزاری دوره «رفتار سازمانی» برای کارکنان شرکت پتروشیمی تخت جمشید پارس عسلویه در سال ۱۳۹۴ به مدت ۱۶ ساعت؛ محل برگزاری کرج (کردان).


تدریس‌های ترمیک (کلاس های آموزشی دانشگاهی):

تدریس درس مدیریت رفتار سازمانی در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۷-۹۶ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مدیریت منابع انسانی در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال اول ۹۷-۹۶ به مدت ۴ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مدیریت رفتار سازمانی در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۶-۹۵ به مدت ۱۴ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مدیریت بحران در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال اول ۹۶-۹۵ به مدت ۴ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مدیریت خرید در دانشگاه قم به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۵-۹۴ به مدت ۳ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مدیریت منابع انسانی در دانشگاه قم به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۵-۹۴ به مدت ۳ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس روش تحقیق و آمار کاربردی در دانشگاه تهران – دانشکده مدیریت به عنوان کمک استاد در نیمسال اول ۹۵-۹۴ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع دکتری.

تدریس درس روش تحقیق و آمار کاربردی در دانشگاه تهران – پردیس البرز به عنوان کمک استاد در نیمسال اول ۹۵-۹۴ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع دکتری.

تدریس درس حفاظت صنعتی در دانشگاه قم به عنوان استاد در نیمسال اول ۹۵-۹۴ به مدت ۳ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس کاربرد کامپیوتر در مدیریت در دانشگاه قم به عنوان استاد در نیمسال اول ۹۵-۹۴ به مدت ۳ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس روش تحقیق و آمار کاربردی در دانشگاه تهران – پردیس ارس به عنوان کمک استاد در نیمسال دوم ۹۴-۹۳ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع دکتری.

تدریس درس روش تحقیق و آمار کاربردی در دانشگاه تهران – هنرهای زیبا به عنوان کمک استاد در نیمسال دوم ۹۴-۹۳ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع دکتری.

تدریس درس مدیریت رفتار سازمانی در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۲-۹۱ به مدت ۶ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس تصمیم‌گيري و خط‌مشي در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۲-۹۱ به مدت ۶ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مباني سازمان و مديريت در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال اول ۹۲-۹۱ به مدت ۹ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس تصمیم‌گيري و خط‌مشي در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۱-۹۰ به مدت ۶ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس مباني سازمان و مديريت در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۱-۹۰ به مدت ۶ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس سیستم‌هاي اطلاعات مديريت در دانشگاه امام علی به عنوان استاد در نیمسال دوم ۹۱-۹۰ به مدت ۳ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس بازاریابی بین‌الملل در واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کمک استاد در نیمسال دوم ۹۰-۸۹ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.

تدریس درس بازاریابی بین‌الملل در واحد تهران مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان کمک استاد در نیمسال اول ۹۰-۸۹ به مدت ۲ ساعت در هفته برای مقطع کارشناسی.


کتاب‌ها:

فقیهی‌پور، جواد و حسینی ارانی، سارا و فیروزآذر، الیاد (۱۳۹۸)؛ مدیریت ‌جامعه‌پذیری کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ دوم، (چاپ اول: ۱۳۹۵).‌

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۸)؛ مدیریت بازنشستگی کارکنان در سازمان تامین اجتماعی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۷)؛ مدیریت بازنشستگی کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری انجمن مدیریت ایران، چاپ اول.

حسنقلی‌پور، طهمورث و فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۷)؛ روش تحقیق به زبان خیلی ساده؛ پژوهش کیفی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ دوم، (چاپ اول: ۱۳۹۴).‌

صائمیان، آذر و فقیهی‌پور، جواد و فیروزآذر، الیاد (۱۳۹۷)؛ مدیریت فرهنگ سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری انجمن مدیریت ایران، چاپ اول.‌

صائمیان، آذر و فقیهی‌پور، سمیه و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۷)؛ قدرت برندینگ شخصی، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری انجمن مدیریت ایران، چاپ دوم، (چاپ اول: ۱۳۹۴).

صائمیان، آذر و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۷)؛ برندینگ شخصی آنلاین، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری انجمن مدیریت ایران، چاپ دوم، (چاپ اول: ۱۳۹۵).

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۷)؛ مدیریت نشاط سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری انجمن مدیریت ایران، چاپ دوم، (چاپ اول: ۱۳۹۶).

فقیهی‌پور، جواد و قاهردوست، علیرضا (۱۳۹۷)؛ رویکردی کاربردی بر مدیریت رفتار سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

‌رمضان‌پور نرگسی، قاسم و فقیهی‌پور، جواد و بنازاده، آیدین (۱۳۹۷)؛ جّو سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ دوم، (چاپ اول: ۱۳۹۶).

عباس‌نژاد، محمدحسین و فقیهی‌پور، جواد و محمدزاده مهنه، حمیدرضا (۱۳۹۷)؛ انضباط سازمانی در دانشگاه علوم انتظامی امین، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و حامد گلپرور، جعفر و حسامی، حسین (۱۳۹۷)؛ مدیریت رضایت شغلی در سازمان، با پیشگفتاری از دکتر آذر صائمیان، با همکاری انجمن مدیریت ایران، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

سهیلی، حمیدرضا و فقیهی‌پور، جواد و مهدوی‌نسب، حسین (۱۳۹۶)؛ اخلاق حرفه‌ای (مفاهیم، تعاریف و کاربردها)، انتشارات دارالفنون، با همکاری انجمن مدیریت ایران، چاپ اول.

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ نهادینه‌سازی اخلاق حرفه‌ای در سازمان تامین اجتماعی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد و شفیعی، آذین (۱۳۹۶)؛ پیاده‌سازی نشاط سازمانی در سازمان تامین اجتماعی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و حسینی ارانی، سارا (۱۳۹۶)؛ رویکردی تحلیلی بر بهزیستی کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و چترچی، نوش‌آفرین (۱۳۹۶)؛ توانمندسازی روانشناختی کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و فولادوند، فاطمه و رمضان‌پور نرگسی، قاسم (۱۳۹۶)؛ مدیریت سرمایه انسانی در حرفه پرستاری (جلد اول و دوم)، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و حقگو، فاطمه (۱۳۹۵)؛ توسعه منابع انسانی و شاخص توسعه انسانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و خادمی، فاطمه (۱۳۹۵)؛ سلامت سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

متقی، پیمان و فقیهی‌پور، جواد و حسنی، سمیه (۱۳۹۵)؛ حمایت سازمانی؛ تعهد سازمان به کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری شرکت نرم‌افزاری پرشین ویژن، چاپ اول.

متقی، پیمان و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۵)؛ مدیریت مشارکتی؛ با تاکیدی بر نظام پیشنهادها، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری شرکت نرم‌افزاری پرشین ویژن، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و قربانی، محمد (۱۳۹۵)؛ تعهد در سازمان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.‌

متقی، پیمان و فقیهی‌پور، جواد و حامد گلپرور، جعفر (۱۳۹۵)؛ عدالت در سازمان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و چترچی، نوش‌آفرین (۱۳۹۵)؛ رویکردی جامع بر مدیریت استعداد، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و حسینی ارانی، سارا (۱۳۹۵)؛ جامعه‌پذیری کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و حسنی، سمیه (۱۳۹۵)؛ مدیریت تصویر سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۵)؛ مدیریت اعتماد سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

سیدجوادین، سیدرضا و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۵)؛ قرارداد روانشناختی در مدیریت منابع انسانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا (۱۳۹۴)؛ مدیریت شهرت سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و کریمی جعفری، فاطمه (۱۳۹۴)؛ نقش‌آفرینی قرارداد روانشناختی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و قلیچ‌لی، جواد (۱۳۹۴)؛ تعلق خاطر کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

حسنقلی‌پور، طهمورث و فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۴)؛ روش تحقیق به زبان خیلی ساده؛ پژوهش کمی، تهران، انتشارات دارالفنون، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۴)؛ برندینگ کارفرما؛ تاریخچه، ابعاد و کارکردها، تهران، نشر پارسینه، چاپ اول.

گاریبالدی، آلیشا (۱۳۹۳)؛ برندینگ کارفرما به زبان خیلی ساده، ترجمه جواد فقیهی‌پور و سمیه فقیهی‌پور، تهران، نشر سلسله مهر، چاپ اول.

افشار‌پور، منصور و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۳)؛ ارتش الهی از منظر امام خمینی (ره)، تهران، انتشارات دانشگاه امام علی (ع)، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و نادران، مریم (۱۳۹۳)؛ مدل‌های برند، تهران، نشر پارسینه، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۳)؛ برندینگ دانشگاهی، تهران، نشر نیما، چاپ اول.

فقیهی‌پور، جواد و کریمی، محمد ناصر و تیموری، طیبه (۱۳۹۳)؛ پژوهشنامه هوش هیجانی، تهران، نشر نیما، چاپ اول.

گراندی، تونی (۱۳۹۲)؛ پیاده‌سازی استراتژی از طریق مدیریت پروژه، ترجمه جواد فقیهی‌پور، رضا قربانی و سمیه فقیهی‌پور، تهران، نشر نیما، چاپ اول.


کتابچه‌ها (پژوهشنامه‌ها و دستنامه):

فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ پژوهشنامه برندینگ کارفرما؛ تاثیر برندینگ کارفرما بر تعهد سازمانی کارکنان، تهران، انتشارات دارالفنون.

فقیهی‌پور، جواد و کریمی جعفری، فاطمه (۱۳۹۶)؛ زامبی‌های سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون.

متقی، پیمان و فقیهی‌پور، جواد و فولادوند، فاطمه (۱۳۹۵)؛ دستنامه هوش سیاسی، تهران، انتشارات دارالفنون.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ بر تصویر برند کارفرما در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ برندینگ کارفرما ابزاری جهت ارتقای تلاش داوطلبانه کارکنان در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ ایجاد و اندازه‌گیری ارزش ویژه برند مبتنی بر کارکنان در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ جایگاه و اجزای برند کارفرما در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ برندینگ کارفرما ابزاری جهت ایجاد محیط کاری مطلوب در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ برندینگ کارفرما ابزاری جهت نگهداشت کارکنان در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و پورابراهیمی، نینا و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۵)؛ پیمایش برندینگ کارفرما؛ جایگاه و ابعاد جذابیت سازمانی در بانک ملت، تهران، انتشارات دارالفنون، با همکاری مرکز تحقیقات و مدیریت استراتژیک بانک ملت.

فقیهی‌پور، جواد و رضایی، یوسف (۱۳۹۵)؛ پژوهشنامه برندینگ کارفرما؛ وضعیت برند کارفرما و مطلوبیت محیط کار در بانک رفاه‌، تهران، انتشارات دارالفنون.

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و چترچی، نوش‌آفرین (۱۳۹۴)؛ پژوهشنامه برندینگ کارفرما؛ رابطه بین برندینگ کارفرما و تعلق خاطر کارکنان در سازمان تامین اجتماعی، تهران، انتشارات دارالفنون.

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و کریمی جعفری، فاطمه (۱۳۹۴)؛ دستنامه قرارداد روانشناختی، تهران، انتشارات دارالفنون.

رستگار، عباسعلی و فقیهی‌پور، جواد و قلیچ‌لی، جواد (۱۳۹۴)؛ دستنامه تعلق خاطر، تهران، انتشارات دارالفنون.

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۴)؛ دستنامه شهرت سازمانی، تهران، انتشارات دارالفنون.


مقالات؛ علمی پژوهشی:

عباس‌نژاد، محمدحسین و فقیهی‌پور، جواد و محمدزاده، حمیدرضا (۱۳۹۷)؛ بررسی عوامل موثر بر نهادینه‌سازی انضباط سازمانی در دانشگاه علوم انتظامی امین، فصلنامه آموزش در علوم انتظامی، دوره اول، شماره ۲۰٫

عباس‌نژاد، محمدحسین و فقیهی‌پور، جواد و محمدزاده، حمیدرضا (۱۳۹۷)؛ تدوين الگوی پیشايندهای انضباط سازماني در دانشگاه علوم انتظامي امین، فصلنامه پژوهش‌های دانش انتظامی، سال بیستم، شماره ۱٫

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و چترچی، نوش‌آفرین (۱۳۹۶)؛ بررسی تاثیر برندینگ کارفرما بر تلاش داوطلبانه کارکنان با میانجی‌گری تعلق خاطر و انتظارات کارکنان، فصلنامه رسالت مدیریت دولتی، سال هشتم، شماره ۲۶٫

فقیهی‌پور، جواد و علیپور، شیرزاد و فقیهی‌پور، سمیه و یگانی، حسین (۱۳۹۲)؛ بررسی رابطه بین سرمایه اجتماعی و سرمایه فکری کارکنان دانشگاه امام علی (ع)، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۵۲٫

فقیهی‌پور، جواد و داداشی، مهدی و فقیهی‌پور، سمیه و قربانی، رضا (۱۳۹۲)؛ بررسی رابطه بین سرمایه اجتماعی و رضایت شغلی کارکنان در یک سازمان نظامی، فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات بین ‌رشته‌ای دانش راهبردی، شماره ۱۱٫

عباسی، علی و حاجی‌پور، ابراهیم و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۲)؛ مدل تاثیرگذاری نظام آراستگی سازمانی S5 در ارتقاء انضباط و تعالی سازمان‌های نظامی، فصلنامه علمی و پژوهشی مطالعات مدیریت انتظامی، شماره ۲٫

فقیهی‌پور، جواد و عظیمی، حمید و فقیهی‌پور، سمیه و رادسر، مصطفی (۱۳۹۲)؛ بررسی ساختار سازمانی (پیچیدگی، تمرکز و رسمیت) دانشگاه افسری امام علی(ع)، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۴۹٫

فقیهی‌پور، سمیه و فقیهی‌پور، جواد و آذر افروز، محسن و آتشی، سید‌حسین (۱۳۹۱)؛ بررسی رابطه هوش هیجانی و با وجدان بودن، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۴۵٫

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و فرهودی‌مقدم، عبدالحسین و علی اکبری، احسان (۱۳۹۰)؛ بررسی رابطه وظیفه‌شناسي، عزت نفس، نظم و ترتیب با پرورش نظامی در بین دانشجويان دانشگاه امام علی (ع)، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۴۴٫

فقیهی‌پور، جواد و آتشی، سید‌حسین و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۰)؛ بررسی رابطه تحمل فشار روانی، عزت نفس و مسئولیت‌پذیری فرماندهان تیپ دااف با هوش هیجانی بر اساس مدل شات، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۴۱٫

فقیهی‌پور، جواد و افشار‌پور، منصور (۱۳۸۹)؛ بررسی میزان تاثیر گذاری آرم، علائم، نشان و درفش نظامی بر روحیه و اعتماد به نفس نظامیان، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۴۰٫

فقیهی‌پور، جواد و آتشی، سید‌حسین و فقیهی‌پور، سمیه و مشهدی اسماعیل، ایرج (۱۳۸۹)؛ بررسی رابطة بین هوش هیجانی و وظیفه‌شناسی در بین دانشجویان دانشگاه امام علی (ع)، فصلنامه علمی و پژوهشی مدیریت نظامی، شماره ۳۹٫


مقالات؛ علمی ترویجی:

فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۵)؛ طراحی الگوی رابطه مبتنی بر نیاز بین کارکنان و سازمان با رویکردی کیفی (مورد مطالعه: یک سازمان نظامی)، فصلنامه علمی و ترویجی منابع انسانی ناجا، شماره ۴۶٫

سرمد سعیدی، سهیل و فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و قربانی، رضا (۱۳۹۳)؛ اندازه گيري ميزان چابكي سازمانی با تحلیل سلسله مراتبی فازي، فصلنامه علمی و ترویجی مطالعات منابع انسانی، شماره ۱۱٫

علیپور، شیرزاد و فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۲)؛ بررسی رابطه بین ابعاد ساختار سازمانی و ارزش های اخلاقی در یک سازمان نظامی، فصلنامه علمی ترویجی علوم و فنون نظامی، شماره ۲۶٫

سرمد سعیدی، سهیل و فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و قربانی، رضا (۱۳۹۲)؛ ارزیابی میزان جذابیت خدمات در بخش مشاوره و تحقیق، فصلنامه علمی و ترویجی مطالعات منابع انسانی، شماره ۸٫

فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و قربانی، رضا (۱۳۹۱)؛ بررسی رابطه بین ارزش ویژه برند فروشگاه اتکا و رضایت مشتریان آن، فصلنامه علمی و ترویجی مطالعات منابع انسانی، شماره ۴٫


مقالات؛ همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین المللی

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ شناسایی و رتبه‌بندی ابعاد اخلاق حرفه‌ای کارکنان سازمان تامین اجتماعی (مورد مطالعه: اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران)، کنفرانس بین المللی فرهنگ سازمانی با رویکرد اخلاق حرفه‌ای، انجمن مدیریت ایران، بهمن ۱۳۹۶٫

فقیهی‌پور، جواد و حسینی گل‌افشانی، سیدمهدی (۱۳۹۶)؛ طراحی الگوی فرهنگ دفاعی آجا مبتنی بر رهنمودها و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا، همایش علمی الگوی شاخص‌های فرهنگ دفاعی در آجا مبتنی بر رهنمودها و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، دی ۱۳۹۶٫

داداشی‌حاجی، مهدی و فقیهی‌پور، جواد و فقیهی‌پور، سمیه و قربانی، رضا (۱۳۹۲)؛ تاثیرات سبك‌هاي مديريت تعارض بر استرس شغلي در یک سازمان نظامی، همایش ملی فرماندهی و مدیریت انتظامی، دانشگاه علوم انتظامی امین.

فرهودی‌مقدم، عبدالحسین و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۱)؛ دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی از دیدگاه حضرت امام خمینی(ره)، همایش دفاع ملی، دفاع همه جانبه، دانشگاه عالی دفاع ملی.

فقیهی‌پور، جواد و مومنی، عنایت‌الله و صادقی، علی‌اکبر و فقیهی‌پور، سمیه (۱۳۹۱)؛ بررسی رابطه ساختار قدرت، عملکرد فرماندهان با پرورش نظامی در بین دانشجويان دانشگاه امام علی (ع)، همایش پرورش نظامی، دانشگاه امام علی (ع)، آبان ۱۳۹۰٫

فقیهی‌پور، جواد و صمیمی، مهدی و پور زارع، مرتضی (۱۳۹۱)؛ شناسايي و رتبه‌بندي عوامل موثر بر پرورش نظامی دانشجويان دانشگاه امام علی (ع)، همایش پرورش نظامی، دانشگاه امام علی (ع)، آبان ۱۳۹۰٫


مقالات خارجی:

Ramazanpour Nargessi, Ghassem and Faghihi Pour, Javad (2018), Identify factors affecting the success of knowledge-based companies in Incubators (Study: Iranian Research Organization for Science and Technology – IROST), Asian Research Journal of Business Management Issue 4 (Vol.5), Issn: 2321-9246.

Heidari, Nahid and Faghihi Pour, Javad (2018), Recognition and prioritization of related ethical codes to specified jobs of social security organization personnel (Case study: Western Tehran Social Security General Office), Asian Research Journal of Business Management Issue 4 (Vol.5), Issn: 2321-9246.

Heidari, Nahid and Faghihi Pour, Javad (2018), Recognition and rating of happiness antecedents amongst social security personnel (Case study: Western Tehran Social Security General Office), Asian Research Journal of Business Management Issue 4 (Vol.5), Issn: 2321-9246.

Heidari, Nahid and Faghihi Pour, Javad (2018), Recognition and Prioritization of Operational Approaches to Implementation of Organizational Happiness of Social Security Organization Personnel (Case Study: Western Tehran Social Security General Office), Asian Research Journal of Business Management Issue 3 (Vol.5), Issn: 2321-9246.

Heidari, Nahid and Faghihi Pour, Javad (2018), Recognition and Prioritization of Operational Approaches to Institutionalization Professional Ethics of Social Security Organization’s Personnel (Case Study: Western Tehran Social Security General Office), Asian Research Journal of Business Management Issue 3 (Vol.5), Issn: 2321-9246.

Seyed Javadin, Seyed Reza & Hasangholi Pour Yasori, Tahmores & Rastegar, Abbasali and Faghihi Pour, Javad (2016), Explanation of Developed Employer Branding (DEB Model) in Tehran University, International Journal of Scientific Research and Management Studies (IJSRMS), ISSN: 2349-3771 Volume 3 Issue 6, pg: 216-228.

Seyed Javadin, Seyed Reza & Hasangholi Pour Yasori, Tahmores & Rastegar, Abbasali and Faghihi Pour, Javad (2016), Development of Employer Branding Model in Iranian Public Universities, Merit Research Journal of Business and Management (ISSN: 2408-7041) Vol. 4(5) pp. 042-054.

Sarmad Sa’eedi, Soheil & Abbasi Raei, Ali & Faghihi Pour, Javad & Mehdi, Mohammad (2013), Investigating the Effect of Music on Behavior of Apparel Consumers in City of Tehran, American Journal of Industrial and Business Management (AJIBM), ISSN Print: 2164-5167, ISSN Online: 2164-5175, Volume 3, Number 3, 340

Sarmad Sa’eedi, Soheil & Faghihi Pour, Javad & Sadeghi, Ali Akbar & Faghihi Pour, Somaieh (2012), Islamic Azad University Brand Dimensions and Their Effect on Selection of Target University, Life science journal, ISSN: 1097-8135,Volume 9, Number 4, 749-741.


مقالات؛ علمی مروری

فرهودی مقدم، عبدالحسین و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۰)؛ برنامه‌ریزی آموزش کارکنان، فصلنامه تخصصی دانشکده مدیریت دانشگاه امام علی (ع)، شماره ۳٫


طرح های پژوهشی و …

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ مشاور طرح پژوهشی ارایه الگوی بازنشستگی سازمان تامین اجتماعی (مورد مطالعه: شعب منتخب اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران)، اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران.

رمضانپور نرگسي، قاسم و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ همکاری در طرح پژوهشی تدوین الگوی ارزیابی مراحل رشد شرکت‌های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران و پارک علم و فناوری استان گیلان، سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی ایران و پارک علم و فناوری استان گیلان.

فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ مجری طرح پژوهشی طراحی شاخص رتبه‌بندی دانشگاه‌های نظامی (موری)، معاونت پژوهش دانشگاه امام علي (ع).

عباس‌نژاد، محمدحسین و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ مجری طرح پژوهشی تدوین سازوکارهای نهادینه‌سازی انضباط سازمانی در بین کارکنان پایور، وظیفه و دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین (با رویکردی ترکیبی)، معاونت پژوهش دانشگاه علوم انتظامی امین.

فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ مجری طرح پژوهشی تدوین منظومه اندیشه دفاعی مقام معظم فرماندهی کل قوا (حفظه‌الله‌تعالی) با محوریت دانشگاه‌های افسری، معاونت پژوهش دانشگاه امام علي (ع) و مرکز مطالعات راهبردی آجا.

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ مشاور طرح پژوهشی ارایه الگوی جامع نشاط سازمانی سازمان تامین اجتماعی (مورد مطالعه: شعب منتخب اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران)، اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران.

حیدری، ناهید و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۶)؛ مشاور طرح پژوهشی شناسایی و رتبه‌بندی ابعاد اخلاق حرفه‌ای در بین کارکنان سازمان تامین اجتماعی (مورد مطالعه: اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران)، اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران.

صادقی، علی‌اکبر و دلبری، سمانه و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۱)؛ همکاری در طرح پژوهشی بررسی عوامل موثر بر احساس امنیت اجتماعی شهروندان کرمانی با تاكيد بر سرمایه اجتماعي، مرکز تحقیقات صدا و سیما.

صمیمی، مهدی و اکبر‌زاده، علیرضا و فقیهی‌پور، جواد (۱۳۹۰)؛ همکاری در طرح پژوهشی بررسی وضعیت سطح علمی دانشجویان دااف؛ مشکلات، دلایل و راهکارها، معاونت پژوهش دانشگاه امام علي (ع)


عناوین کسب شده:

کسب رتبه برتر در همایش پرورش نظامی در سال ۱۳۹۰ در سطح دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح.

کسب رتبه هفتم در ارزیابی آموزشی سال ۱۳۹۲ (مدرس نمونه) در سال ۱۳۹۰ در بین بیش از ۳۰۰ نفر مدرسین دانشگاه.


راهنمایی و مشاوره و داوری پروژه، طرح پژوهش و … :

استاد داور پایان‌نامه کارشناسی ارشد در دانشکده فرماندهی و ستاد ناجا در سال ۱۳۹۷-۱۳۹۶ با عنوان بررسی تاثیر رضایت شغلی بر بهره‌وری کارکنان ستاد آجا، معاونت پژوهش دانشگاه علوم انتظامی امین.

استاد راهنما در طرح پژوهشی در سال ۱۳۹۶-۱۳۹۵ با عنوان شناسایی و اولویت‌بندی عوامل موثر بر نگهداشت کارکنان در نزاجا؛ در دانشگاه افسری امام علی (ع)، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد مشاور پایان‌نامه کارشناسی ارشد در دانشکده فرماندهی و ستاد ناجا در سال ۱۳۹۶-۱۳۹۵ با عنوان بررسی عوامل مؤثر بر ارتکاب جرائم علیه اموال در بازرسی قرارگاه و پشتیبانی ستاد کل آجا (مورد مطالعه سرقت اقلام نظامی)، معاونت پژوهش دانشگاه علوم انتظامی امین.

استاد داور طرح پژوهشی در سال ۱۳۹۲-۱۳۹۱ با عنوان بررسی رابطه حسابداری منابع انسانی با عملکرد شغلی کارکنان در دانشگاه افسری امام علی (ع)، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد راهنما در پروژه کارشناسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ با عنوان تبيين انديشه‌هاي مقام معظم رهبري در حوزه آسيب شناسي فرهنگي، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد راهنما در پروژه کارشناسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ با عنوان بررسی اخلاق و رفتار پیامبر گرامی اسلام و ارائه راه ‌هایی برای پیاده نمودن آن در جامعه، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد راهنما در پروژه کارشناسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ با عنوان بررسی هوش سازماني در دانشگاه، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد راهنما در پروژه کارشناسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ با عنوان بررسي هوش هيجاني در رابطه با سلامت رواني؛ نقش عمليات رواني در جنگ، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد راهنما در پروژه کارشناسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ با عنوان نقش انضباط و برقراري قوانين و مقررات در كاهش جرايم و تخلفات؛ نقش عمليات رواني در جنگ، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).

استاد راهنما در پروژه کارشناسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱-۱۳۹۰ با عنوان نقش مرجعیت در زمینه سازی ظهور حضرت ولی عصر (عج)، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه افسری امام علی (ع).دوره هاي طی شده:

طی دوره صلاحیت مدرسی در دانشگاه امام علي (ع) در سال ۱۳۹۱٫


داوری مقالات علمی پژوهشی/ علمی ترویجی:

داوری مقالات فصلنامه علمی ترویجی علوم و فنون نظامی وابسته به دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران.

داوری مقالات فصلنامه علمی پژوهشی فرهنگ در دانشگاه اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها.

داوری مقالات فصلنامه علمی پژوهشی پژوهش‌های مدیریت انتظامی وابسته به دانشکده دافوس دانشگاه علوم انتظامی امین.

داوری مقالات فصلنامه علمی پژوهشی مدیریت نظامی وابسته به دانشگاه افسری امام علی (ع).